2012

 • PF2012.pptx (3,4 MB)
 • Tento rok se budeme připravovat na roli „psí mámy“.
 • Původní plán – krýt v polovině března – si Píďa upravila po svém.
 • Takže hezky šupky teď a 1.2. máme nakryto! Krytí proběhlo krásně a pejsci si pospíšili. Přeci jen při -15°C je trochu zima. Druhý den jsme byly ještě na překrytí a opět vše probíhalo pohodově. Fešným tatínkem bude GrCH. Brahms Eleuteria, který žije se svou paničkou, její rodinou a dalšími psími kámoši v Litoměřicích.
 • Takže uvidíme, jak se to Píďalce v bříšku vyvine. Pokud se zadaří, budou štěňátka začátkem dubna.
 • Štěňátka teď na jaře bohužel nebudou.
 • Máme chovatelskou stanici! Jméno jsme pečlivě vybírali a vzhledem k historii místa, kde bydlíme jsem navrhla z Dvořákova kraje. No a kupodivu to prošlo:-).

 

 • Návštěva Zooparku Chomutov 25.03.2012 

    Vyrazili jsme do Chomutovského zooparku. Bylo to nadherné setkaní s berňáčky i jinými pejsky a také jejich páníčky. Počasí se nádherně vydařilo a tak jsme si výlet krásně užily. Po návštěvě v zoo jsme ještě poseděli a posvačili u Romanky s Pavlem. Byla to úžasná akce a děkujeme Pavlovi s Persíkem, že nás pozval:-)

    Fotografie najdete na: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=256252481132020&set=a.256249101132358.59638.100002418100269&type=1&theater

 • Naše mamina Aida slaví 10. narozeniny!

       Aida Queen Elsa slaví 10.narozeniny. Přejeme naší mamce hodně zdraví a vitality do dalších let. A hezké babičkování v Sojkovic smečce :-). 

 

 • Píďalka slavila své třetí narozeniny! 11.4.201

     Přeji Ti hoooodně moc zdraví, kupu psích kusů a spoustu záčmuchů a stále tolik radosti v celé

    Tvé bytůstce.

    A taky nějaké ty chlupáčky :-) 

    Jak jsme slavili se můžete podívat na https://bspidalka.rajce.idnes.cz/3._narozeniny/

    Hodně zdraví a lumpáren přejeme i sestřičce Búbě (Arielana) a bráškovi Árčímu (Aschant) a sestřenkám  Lousince, Goince, Jayince a bratránkům Lavíkovi a Gasíkovi:-)

 • Jarní výcvikový víkend

    Vypravily jsme se na výcvikový víkend do Jistebnické vrchoviny. V kempu Javorová skála jsme strávily několik úžasných dní. Počasí bylo nádherné (i když ze začátku foukalo), jarní příroda dokonalá, lidičkové i pejsci skvělí! Hezky jsme si pocvičili, pejsci si pohráli, páníčci popovídali. Krásné setkání!

Děkujeme moc Jarce Sojkové a těšíme se na další akci.

více fotek ve fotogalerii 2012

 

 • 06.05.2012 Dnes jsme se v Praze přesvědčily, že výstavy už pro nás nejspíš nejsou.

    Vždycky jsme je braly jako milá setkání a zajímavé zhodnocení exteriéru. Vzájemné držení palců bylo důležitější, než umístění na špici. Víme o našich nedostatcích a honbu za tituly necháváme jiným a upřímně jim jejich úspěchy přejeme.

    Co nás překvapilo byl posudek paní rozhodčí: "Dlouhé chlupy na uších kazí výraz psa..." Ano v dnešní době se psi upravují, stříhají, tuží, lakují, tónují a já nevím, co ještě... Je to tak v pořádku, ať si každý dělá se svým pejskem, co chce. Já to dělat nebudu. Ať si kdo chce co chce říká, Berňáček má mít dlouhou srst. A vytýkat mu dlouhé chlupy na uších mi připadá absurdní. Já si psa vykoupu, vyčešu a ostříhám mu tlapky. Pokud to však nestačí, nemá zřejmě smysl na výstavy jezdit. Zvlášť, když se z nich vytrácí to, proč jsme tam jezdit začaly - příjemná atmosféra, vzájemná vstřícnost, respekt a radost. Takže: "Adiooooos!":-)

    A Píďa na to:"No konečně, hurááááá. Jupíííí. Mně tam stejně nebaví stát a koukat. Radši půjdeme někam ven lumpačit ;-)"

    P.S.:Necháváme si v záloze klubové výstavy, tam ještě zažíváme okamžiky, kdy jsou důležitější věci, než V s pořadím:-)

    Za fotky děkujeme Martinovi Křivánkovi a Karin. Více fotek v fotogalerii 2012 MVP Praha.

 • Borůvkový vandr na Kokořínsku 12.6.2012

Tuto sobotu a neděli jsme byli s přáteli na "Borůvkovém vandru" s pořadím 2. Vyrazili jsme na Kokořínsko a téměř nachlup po roce jsme kontrolovali letošní stavy borůvek. Počasí nám přálo a tak jsme si vandrování lesem a skalami náramně užili. V neděli odpoledne začalo pršet, takže jsme se vraceli kolem páté domů, unavení, ale šťastní:-)

 • 2.8.2012 - Čekáme štěňátka!

Dnes jsme byli na ultrazvuku a máme potvrzenou březost. Otcem štěňátek bude CH. Andy Nebeská Hvězda (www.bernsky.webnode.cz)

Těšíme se na miminka. Předpokládané datum vrhu je 6.9.2012.

 

 • 3.9. se nám narodily čtyři krásné psí holčičky! Máme z nich velkou radost. Veškeré informace v sekci Odchovy - vrh A

Závěr roku byl tedy ve znamení odchovu štěňátek.

Poté, co se holčičky vydaly do nových domovů, začaly jsme s Píďou chodit na dlouhé vycházky. Také jsme se trochu více věnovaly cvičení. Prostě aby se mamině příliš nestýskalo :-)